PUNKT 4 - WIĘZI SPOŁECZNE SĄ WAŻNE - Szczęście wg Yale University

Badania społeczne pokazują, że szczęśliwi ludzie spędzają więcej czasu z innymi i mają bogatszy zestaw powiązań społecznych niż nieszczęśliwi ludzie.

Ale co zrobić, gdy obawa o zdrowie własne i bliskich, ogranicza podtrzymywanie więzi społecznych? Spotykasz się z barierami pozyskiwania nowych znajomości, ale przede wszystkim trudno jest Ci utrzymać kontakt ze starymi znajomymi?

 

Oczywiście możesz dążyć do coraz głębszego izolowania się, ale oznaczać będzie to, że zaczniesz częściej odczuwać, że stajesz się coraz bardziej nieszczęśliwa lub nieszczęśliwy.

 

Badania pokazują, że nawet zwykła rozmowa z nieznajomym, może poprawić nasz nastrój bardziej, niż się tego spodziewamy.

 Dlatego podejmij wyzwanie!

 

Zadanie 1
Przez następne siedem dni spróbuj nawiązać jeden kontakt dziennie. Może to być krótka, 5-minutowa czynność, jak pytanie współpracownika jak mija mu dzień, rozmowa z klientem poza sferą biznesową, a może powiedzenie czegoś miłego przez telefon osobie, u której zamawiasz lunch na wynos.

 

Zadanie 2

Poszukaj też bardziej znaczących powiązań społecznych.

Przynajmniej raz w tym tygodniu poświęć całą godzinę, aby połączyć się telefonicznie z kimś, na kim ci zależy - przyjacielem, który jest daleko lub członkiem rodziny, z którym nie rozmawiasz od dawna. Kluczem jest to, że musisz poświęcić czas na autentyczne skontaktowanie się z inną osobą.

 

 

Pamiętaj!
Pod koniec każdego dnia wypisz na kartce, jakie udało Ci się nawiązać kontakty społeczne i zwróć uwagę, jak się czujesz, gdy je zapisujesz.

 

Postanów już dziś, że będziesz szczęśliwa lub szczęśliwy, kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek jesteś.

 

--

 

Tekst napisała dla Ciebie:

 

 

Yaga Agnieszka Nowicka Urban YogaYaga - Agnieszka Nowicka
Yoginka, nauczyciel Hatha Yoga i Ashtanga Vinyasa z międzynarodowym certyfikatem w Yoga Alliance, autorka artykułów w Yoga&Ayurveda i Yoga Magazyn, absolwentka "Psychologii szczęścia" na Uniwersytecie Yale.

 

Jest pomysłodawcą projektu Urban Yoga, czyli wytchnienia dla umysłu i ciała w dżungli codzienności: ww.urbanyoga.pl. Bądź tu i teraz.


 

 

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X