NAUCZYCIELE YOGI

Podejmując decyzję, że pragniesz spróbować yogi, masz pewne wyobrażenie, jak takie zajęcia powinny wyglądać. Jedni pragną dynamicznej gimnastyki, jedni uspokojenia nerwów, inni nabrania elastyczności, a jeszcze inni zachowania dobrej kondycji fizycznej jak najdłużej.

 

Żeby się nie zawieść już na pierwszych zajęciach, warto dowiedzieć się więcej o:

 

  • miejscu, do którego pragniesz się udać - czy to salka przy fitnessie, czy specjalnie przygotowane studio jogi. W zalezności od Twoich preferencji, zdecyduj jakie miejsce jest Ci bliższe pod względem atmosfery,
  • rodzaju jogi, który wybrałeś na pierwsze zajęcia - Hatha Yoga, Ashtanga, Yin Yoga - więcej o rodzajach yogi znajdziesz tutaj >>
  • nauczycielu jogi, do którego chcesz iść na praktykę - w sieci możesz przeczytać, jakiego rodzaju praktykę prowadzi dany nauczyciel, jakie ma doświadczenie i czy jest lubiany itp.

 

Być może za pierwszym razem uda Ci się znaleźć nauczyciela, który odpowiadać będzie Twoim preferencją. A może będziesz musiał podjąć jeszcze jedną albo dwie próby. Na pewno nie warto się zrażać, bo w końcu znajdziesz miejsce, rodzaj jogi i nauczyciela, których pokochasz i tak rozpocznie się Twoja wielka przygoda z jogą.

Polecane artykuły

Ashtanga Yoga - Historia powstania

Jak głosi historia, System Ashtanga Yogi został zrekonstruowany na podstawie tajemniczych manuskryptów Yoga Korunta, opracowanych 5000 lat temu na liściach palmowych. Materiały zostały odkryte w latach 1930 przez Tirumalai Krishnamacharya w the National Archives w Indiach.
czytaj więcej

Yogic Life Styl

Decydując się na podążanie drogą yogi, godzisz się również na przestrzeganie zasad yogicznego stylu życia, który daje balans w codzienności życia. Jak więc wygląda yogiczny styl życia?
czytaj więcej

Czy 200 godzin wystarczy, by zostać nauczycielem yogi - Braminem?

Radość życia tworzymy sami i tylko od nas zależy, czy jesteśmy gotowi spełnić swoje marzenia? Ja podjęłam wyzwanie i stanęłam na głowie (dosłownie!), by wszystkie drogi, decyzje, zadania, projekty pozwoliły mi pojechać do Indii i przez 30 dni mieszkać w szkole, która uczy przyszłych nauczycieli yogi.
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X