ASANY STOJĄCE

Asany stojące to podstawa praktyki jogi. Stanowią jednocześnie pierwszą grupę asan w sekwencjach rozpoczynających zajęcia jogi. Są bazą, od której każdy uczeń rozpoczyna swoją drogę na ścieżce jogi, a każdy nauczyciel udoskonala i pogłębia je każdego dnia.

 

 

Vrksasana - Pozycja Drzewa

 

Stań się drzewem. Najpierw wyobraź to sobie, a potem spróbuj wejść do pozycji drzewa. Czasami jest to łatwiej powiedzieć, niż zrobić, bo asana wymaga od Ciebie umiejętności balansowania. Pomyśl o swoim ulubionym drzewie. Wyobraź sobie, że jesteś tym drzewem i ucieleśniasz wszystkie jego dobre cechy.

 

Dowiedz się więcej >>

 


 

Viparita Virabhadrasana – Reverse Warrior Pose - Odwrócony Wojownik

 

Ogólna definicja Wojownika - Jest to ktoś, kto „angażuje się w wojnę”, która przywołuje obrazy pól bitewnych, broni i przemocy. Moc odwrotnego wojownika polega na „odwróceniu” tych obrazów, aby myśleć o wojownikach w różnych kontekstach.

 

Dowiedz się więcej >>

 


 

 

Parśvottanasana - Pozycja Intensywnego Rozciągania Bocznego

 

Asana Parśvottanasana była nieznana w średniowiecznej Hatha Yodze, została dopiero opisana w Joga Makarandzie jogina Krishnamacharyi w 1935 r. Praktykę tej asany podjęli jego uczniowie Pattabhi Jois i B. K. S. Iyengar w ich szkołach jogi. 

 

Dowiedz się więcej >>

 


 

 

Adho Mukha Svanasana - Pies Z Głową Do Dołu

 

Asana uspokaja myśli, ponieważ głowa skierowana jest do ziemi. Nasz umysł zwykle porusza się do przodu lub do tyłu, a ta asana ma zdolność przeniesienia umysłu do chwili obecnej.

 

Dowiedz się więcej >>

 


 

Polecane artykuły

HERBATKA? PODARUJ SOBIE ODROBINĘ PRZYJEMNOŚCI

Co może poprawić samopoczucie w jesienny dzień? Wystarczy zaparzyć herbatę z cytryną i imbirem! Jeden mały łyczek ciepłej herbaty sprawi, że od razu poczujesz się lepiej. W codziennym biegu zapominamy o małych przyjemnością, od których zależy nasze poczucie szczęścia. Do takich przyjemności należy świadome picie herbaty. Nie w biegu, nie zimnej, ale takiej pitej w fotelu, w ładnej filiżance, pachnącej świeżo wyciśniętą cytryną.
czytaj więcej

Yoga Nidra na czas pandemii

Joga Nidra czyli joga snu, to głęboka forma relaksacji. Rozluźniamy ciało, uwalniamy umysł od stresu i udajemy się w podróż do samego siebie. W skrócie można powiedzieć że Joga Nidra to praktyka głęboko relaksacyjna, ale nie tylko, bo Joga Nidra jest techniką Pratyahary* - która należy do zestawu technik medytacji.
czytaj więcej

Yogic Life Styl

Decydując się na podążanie drogą yogi, godzisz się również na przestrzeganie zasad yogicznego stylu życia, który daje balans w codzienności życia. Jak więc wygląda yogiczny styl życia?
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X