Adho Mukha Svanasana - Pies z głową do dołu

Asana uspokaja myśli, ponieważ głowa skierowana jest do ziemi. Nasz umysł zwykle porusza się do przodu lub do tyłu, a ta asana ma zdolność przeniesienia umysłu do chwili obecnej.

 

Urban-Yoga-Adho-Muka-SvanasanaAdho oznacza w dół, svan oznacza psa, mukha oznacza twarz, a sana oznacza asanę lub pozę.

 

Adho Mukha Svanasana jest odprężającą asaną po wytężonej praktyce jogi, szczególnie w pozycjach stojących i wyprostach pleców. Zdrowa krew trafia do głowy, odżywiając mózg. Ta pozycja rozciąga i wzmacnia stopy, nogi i ręce oraz otwiera ramiona. Łagodzi ból pięt i pomaga przy ostrogach kości piętowej, wzmacniając jednocześnie narządy brzucha. To doskonała pozycja, aby przygotować początkujących uczniów do stania na głowie.

 

 

Korzyści:

 

Uspokaja mózg i pomaga złagodzić stres i łagodną depresję. Energetyzuje ciało. Rozciąga ramiona, ścięgna podkolanowe, łydki, łokcie i dłonie. Wzmacnia ręce i nogi. Pomaga złagodzić objawy menopauzy. Łagodzi dyskomfort miesiączkowy. Pomaga zapobiegać osteoporozie. Poprawia trawienie. Łagodzi ból głowy, bezsenność, ból pleców i zmęczenie. Leczy nadciśnienie, astmę, płaskostopie, rwę kulszową, zapalenie zatok.


 

 

Zobacz instrukcję, jak wykonać prawidłowo asanę Adho Mukha Svanasana:

 


 

Polecane artykuły

JOGASUTRY PATAŃDŹALEGO - SATYA - Prawdomówność

"Kiedy jesteśmy utwierdzeni w prawdomówności, nasze myśli i słowa manifestują się bez wysiłku" - Sutra II.36 Od narodzin kształtowane jest nasze postrzeganie świata, nasiąkamy jak gąbki poglądami rodziców, nauczycieli, partnerów, prezenterów w mediach... W efekcie czasami gubimy się w tym, co rzeczywiście jest prawdą, a co naszym wdrukowanym poglądem. Tracimy czujność i nasza wewnętrzna busola zaczyna kręcić się, w poszukiwaniu właściwej drogi i prawdy.
czytaj więcej

HERBATKA? PODARUJ SOBIE ODROBINĘ PRZYJEMNOŚCI

Co może poprawić samopoczucie w jesienny dzień? Wystarczy zaparzyć herbatę z cytryną i imbirem! Jeden mały łyczek ciepłej herbaty sprawi, że od razu poczujesz się lepiej. W codziennym biegu zapominamy o małych przyjemnością, od których zależy nasze poczucie szczęścia. Do takich przyjemności należy świadome picie herbaty. Nie w biegu, nie zimnej, ale takiej pitej w fotelu, w ładnej filiżance, pachnącej świeżo wyciśniętą cytryną.
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X