YOGAGUIDE Tomek Kucharski

Jestem certyfikowanym nauczycielem Yogi Iyengara® i członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce w stopniu Intermediate Junior II.
Od 2003 roku prowadzę zajęcia na różnych poziomach oraz grupy dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, bioder, barków itd.

A praktykę rozpocząłem 3 lata wcześniej. Moim pierwszym nauczycielem był Michał Szczepanik.

 

Następnie praktykowałem w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpocząłem nauczanie yogi.
Ukończyłem 3-letni kurs nauczycielski u Konrada Kocota w Krakowie, a następnie kolejne u Katarzyny Pilorz.

Wciąż pozostaję uczniem, uczestnicząc w warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli oraz od kilku lat regularnie jeżdżąc do
Instytutu Iyengara w Indiach, w Punie.

Ale nie tylko yogą człowiek żyje. Mam podobne zainteresowania jak większość z Was. Lubię równowagę pomiędzy pędem życia i odpoczynkiem.
Dlatego taką samą radość daje mi dzień spędzony na łące, nad rzeką lub nad morzem jak i wspinaczka, latawce, jazda motocyklem czy poznawanie nowych miejsc, ukrytych z dala od dużych miast.

Zajmuję się również masażem, którego uczyłem się podczas moich pobytów w Indiach. Ayurvedic Yoga Masage jest połączeniem
masażu olejowego mającego rozluźnić i rozgrzać ciało oraz technik zaczerpniętych z terapeutycznych zajęć yogi Mistrza Iyengara.


Zapraszam na zajęcia yogi >


 

Polecane artykuły

JOGASUTRY PATAŃDŹALEGO - SATYA - Prawdomówność

"Kiedy jesteśmy utwierdzeni w prawdomówności, nasze myśli i słowa manifestują się bez wysiłku" - Sutra II.36 Od narodzin kształtowane jest nasze postrzeganie świata, nasiąkamy jak gąbki poglądami rodziców, nauczycieli, partnerów, prezenterów w mediach... W efekcie czasami gubimy się w tym, co rzeczywiście jest prawdą, a co naszym wdrukowanym poglądem. Tracimy czujność i nasza wewnętrzna busola zaczyna kręcić się, w poszukiwaniu właściwej drogi i prawdy.
czytaj więcej

PUNKT 2 – DOCEŃ SWOJE MOCNE STRONY wg Yale University

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale posiadasz umiejętności lub wiedzę, o której marzą inni ludzie. Zastanów się nad swoimi „mocnymi stronami” i każdego dnia przez następny tydzień staraj się wykorzystać swoje „mocne strony” w nowy sposób. Na przykład, jeśli ciekawość jest jedną z Twoich mocnych stron, obejrzyj film dokumentalny z nieznanej Ci do tej pory dziedziny. Jeśli dobroć jest Twoją siłą, wyświadcz komuś anonimową przysługę. I tak dalej. Staraj się wykorzystywać swoje mocne strony przynajmniej raz dziennie przez cały tydzień.
czytaj więcej

Yogic Life Styl

Decydując się na podążanie drogą yogi, godzisz się również na przestrzeganie zasad yogicznego stylu życia, który daje balans w codzienności życia. Jak więc wygląda yogiczny styl życia?
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X