Kasia Barcicka

Certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara, trener personalny.

Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy stanęłam na macie nie podejrzewałam, że joga zajmie tak ważne miejsce w moim życiu. Początkowo była tylko nową formą wypoczynku i sposobem na ukojenie nerwów po stresującym dniu pracy za biurkiem. Z biegiem lat zrozumiałam, że joga znacznie wykracza poza fizyczność, to holistyczna praktyka, która z maty przeniosła się na wszystkie aspekty mojego życia.

 

Poprzez pracę z ciałem i oddechem joga prowadzi nas w coraz to bardziej fascynujące zakamarki naszego umysłu i duszy. Łącząc wysiłek fizyczny ze spokojem umysłu, stała się dla mnie sposobem na życie i pasją, którą z radością dziele się ze swoimi uczniami.

 

Po kilku latach zaczęłam prowadzić zajęcia w klubie Atmosfera Fitness&Wellness, w którym jest też siłownia i któregoś dnia dałam się namówić na trening. Miałam wtedy duże problemy z szyją i barkiem, lekarze różnych specjalizacji zgodnie rozkładali ręce i radzili zrezygnować z jogi…

 

Na szczęście nie przyjęłam do wiadomości, że „nic więcej nie da się zrobić” i po 2 latach poszukiwań okazało się, że mądrze rozpisany i poprowadzony trening siłowy to doskonałe remedium na wszystkie moje dolegliwości. Wymagało to indywidualnego podejścia, które w siłowni jest codziennością. To doświadczenie skłoniło mnie do odejścia od prowadzenia dużej ilości lekcji grupowych, na rzecz zajęć indywidualnych, zarówno siłowych jak i jogi oraz łączenia obu form ruchu. Dla mnie idealnym dopełnieniem obu form jest praca nad własnym rozwojem wewnętrznym poprzez codzienną pranayamę (ćwiczenia oddechowe) oraz medytację.

 

Poza pracą interesuje mnie ekologiczny styl życia, poprawa zdrowia, samopoczucia i urody naturalnymi metodami. Na co dzień jestem bardzo aktywna: motocykl, nurkowanie i góry pozwalają mi podziwiać i czerpać z niezwykłej różnorodności świata, natomiast doceniam też momenty zatrzymania tu i teraz… Kontakt z przyrodą, chodzenie boso, leżenie na trawie, patrzenie w niebo.

 

Balans jest tym, co daje mi poczucie szczęścia i spełnienia.

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X