Joga - Sztuka życia - Donna Farhi

35,91 PLN 39,90 PLN z VAT
Powiedz znajomym o tym produkcie.

Po długiej nieobecności na rynku wydawniczym wróciła w nowej odsłonie moja ulubiona pozycja z jogowych lektur. I bynajmniej nie jest to przewodnik po jodze tak często kojarzonej tylko z asanami. Nie ma tu słowa o ustawieniach ciała, o pozycji stóp i dłoni w wybranych pozycjach, o pomocach do praktyki czy przeciwskazaniach do wykonania poszczególnych asan.

 

To książka,  która pokazuje co znaczy żyć jogicznie. Napisana z wielką szczerością autorki, która sama praktykuje i naucza jogi od lat. Prawdziwie naszpikowana mądrościami, rozprawia się z często zbyt fitnessowym podejściem do jogi w świecie ludzi zachodu. Uczy tego czego tak mało jest na zajęciach jogi. Jest przewodnikiem w wyborze nauczycieli, praktykowania z intencją, dyscypliny, okiełznywania emocji czy pełniejszego życia, czego sama praktyka asan nas nie nauczy.

 

I choć nie czyta się jej jednym tchem to nie sposób do niej nie wracać. To lektura, którą smakuje się po woli i po woli trawi, by czasem dopiero przy kolejnym podejściu zrozumieć głębie i sens słów.

Dla mnie totalne objawienie dlatego cieszę się w końcu wraca z elegancką grubą okładką i szatą graficzną ale przede wszystkim z tym samym mądrym i pięknym przekazem dla świata, który tylko my praktykując jogę jako sztukę życia mamy szansę uczynić lepszym.

--

 

Ania Wolska

 

 

Znana na całym świecie i najlepiej sprzedająca się autorka Donna Farhi przenosi praktykę jogi poza matę do naszego codziennego życia, przywracając zamierzoną funkcję tradycji jako kompletną, praktyczną filozofię codziennego życia.

 

Opierając się na naukach jogasutr Patańdżalego, głównego tekstu tradycji jogi, Donna Farhi opisuje transformującą moc jogi jako kompletną praktykę życiową, znacznie wykraczającą poza zwykłe sprowadzanie się do zwykłej rutyny ćwiczeń lub radzenia sobie ze stresem. Jest to filozofia jogi jako droga do głębszej świadomości siebie. Opierając się na latach nauki ze studentami, Farhi prowadzi czytelników przez wszystkie pułapki i obietnice związane z praktyką duchową.

 

Wciągający i przystępny styl Farhi oraz szerokie doświadczenie oferują ważne nauki zarówno początkującym, jak i doświadczonym praktykom jogi. A ponieważ jej nauki filozofii jogi rozciągają się na każdy zakątek życia codziennego, ta książka jest równie przystępnym przewodnikiem dla osób szukających duchowego przewodnictwa bez poznawania tajników samej praktyki fizycznej. 

 

O AUTORCE:

Donna Farhi jest nauczycielką jogi, która ćwiczy od 40 lat i uczy od 1982 roku. Jest jedną z najbardziej poszukiwanych nauczycieli, prowadząc intensywne programy szkoleniowe dla nauczycieli na całym świecie.

Uważana za „nauczyciela nauczycieli”, jej podejście do jogi opiera się na udoskonaleniu naturalnych i uniwersalnych zasad ruchu, które leżą u podstaw bezpiecznej i zrównoważonej praktyki jogi. Koncentracja na podstawowych zasadach pozwala uczniom na wszystkich poziomach doświadczenia zbudować własną autentyczną praktykę jogi.

 

Donna napisała cztery współczesne klasyki: The Breathing Book (1996); Umysł, ciało i duch jogi (2000); Bringing Yoga to Life (2005); i Teaching Yoga (2006).

 

 

ZOBACZ WYSTĄPIENIE DONNA FARHI:
The IYTA 50th Anniversary Conference at Sydney Town Hall October, 2017

 

 

Komentarze i oceny

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X