Wałek do jogi / bolster - Green Leaves

159,00 PLN z VAT
Powiedz znajomym o tym produkcie.

Wałek do jogi / bolster jest narzędziem podczas praktyki jogi, ale również daje ulgę i wsparcie zmęczonym lub chorym plecom.

 

Wałki wypełnione łuską gryki idealnie dopasowują się do pozycji ciała podczas snu i odpoczynku. Co powoduje odpowiednie ułożenie mięśni i układu kostno-szkieletowego. Dają podparcie głowie i szyi, czyli zabezpieczają kręgosłup i wszystkie mięśnie szyjne przed przeciążeniem wynikającym z niewłaściwej pozycji.

 

Wymiary: średnica 18 cm; długość 68cm

Wypełnienie: 100% łuska gryki

Materiał: 100% bawełna, pokrowiec zewnętrzny z jednej strony ściągany sznureczkiem. Nadaje się do prania w pralce w maks 60 st.

Waga: ok. 3 kg


Właściwości łuski gryki:

naturalny a przy tym hipoalergicznym materiał, co zawdzięcza występowaniu w swoim składzie TANINY, związku organicznego, który jest połączeniem cząsteczek kwasu galusowego z cząsteczką D-glukozy. To on ma właściwości przeciwzapalne, blokuje rozwój m.in. bakterii, pleśni, grzybów i mikroorganizmów takich jak roztocza.

To szczególnie ważne dla alergików, astmatyków, osób dotkniętych chorobami dermatologicznymi np. łuszczycą.

 

– elastyczna i trwała, wypełnione nią materace czy poduszki dostosowują się do kształtu naszego ciała, jednocześnie nie odkształcając się. To pozwala na odciążenie kręgosłupa i zmniejszenie napięcia mięśni.

Idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby kręgosłupa.

 

– materiał zachowujący optymalną wilgotność, a to za sprawą związków celulozowo-ligninowych, które posiadają wysoką zdolność chłonięcia wody i utrzymują najniższy poziom wilgotności wypełnienia.

Niezbędne w profilaktyce przeciw odleżynowej i chorobach układu kostno-stawowego tj. schorzeniach reumatycznych i stanach pourazowych.

 

– nie nagrzewa się, wymiana ciepła między łuskami a powietrzem przebiega bardzo szybko, co gwarantuje, że latem nasz materac lub poduszka będą chłodne.

 

– ochrona dla organizmu, dzięki zawartej w niej rutynie (którą znamy chyba wszyscy, gdyż jest głównym składnikiem Rutiniscorbinu) naturalnym związku, który wzmacnia układ odpornościowy.

 

– emituje jony ujemne, gwarantujących przyjazne dla człowieka biopole.

 

– nie traci swoich właściwości przez lata, wg naukowców dzięki ocieraniu się łusek, lecznicze substancje są uwalniane powoli i równomiernie, gwarantując, że wypełnione łuską gryki produkty swoje właściwości zachowują przez 10 lat.

Komentarze i oceny

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X