ANAPANASATI - MEDYTACJA ŚWIADOMOŚCI ODDECHU

Oddech jest jednym z najczęściej używanych narzędzi w praktykach medytacyjnych - i nie bez powodu. Jest zawsze przy Tobie, ale nie jest stały, zmienia się, przyspiesza lub zwalnia. Podąża za rytmem życia.

 

Właśnie dlatego medytacja świadomości oddechu to nie tylko praktyka dla początkujących: to potężny sposób na wyczucie makrokosmosu w mikrokosmosie naszego ciała i empiryczne zrozumienie naszego połączenia z życiem.

 

Chociaż wiele praktyk ma na celu manipulowanie lub zmianę naszego oddychania, jest to wskazane tylko wtedy, gdy Twoje myśli są tak nadaktywne, gdy potrzebujesz czegoś skomplikowanego, aby skoncentrować swoją uwagę, aby nie podążać za Twoimi nadchodzącymi myślami. W rzeczywistości, próbując manipulować oddechem, możemy zaplątać się, próbując kontrolować coś, co samo działa doskonale.

 

Anapanasati to system medytacji nauczany przez Buddę, w którym do rozwijania zarówno samadhi (spokojnego i skoncentrowanego umysłu), jak i vipassany, używa się uważnego oddechu. Ta praktyka - uważana za formę medytacji stosowanA do doprowadzenia Buddy do pełnego przebudzenia - opiera się na Anapanasati Sutcie. W tym jasnym i szczegółowym nauczaniu Budda przedstawia praktykę medytacji, która wykorzystuje świadomy oddech w celu uspokojenia umysłu, tak aby był on zdolny do wglądu w siebie i uwolnienia się.

 

Jak praktykować medytację świadomości oddechu? >>

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X