BLOG YOGOWY

Świat yogi to praktyka, przestrzeganie yam i niyam, medytacja, ale też podróże, zdobywanie wiedzy, spotkania z niezwykłymi ludźmi i nauczycielami. To wolność, jaką daje bycie tu i teraz.

Czy wiesz, że OM jest najważniejszą sylabą joginów?

Kiedy medytujesz, Om najpierw uspokaja umysł, następnie usuwa z niego wszystkie napięcia i stresy dnia codziennego, w końcu prowadzi go w stronę głębokiej ciszy i pokoju, tym samym lecząc duszę. Jako talizman zapewnia wewnętrzną harmonię, spokój umysłu oraz równowagę duchową.
czytaj więcej

To Twój czas

Zatrzymaj się. Zrób wdech i wydech. Poczuj, jak oddech wyrównuje się. Tętno spowalnia. Odpuść. Daj sobie przestrzeń dla bycia sobą.
czytaj więcej

PUNKT 4 - WIĘZI SPOŁECZNE SĄ WAŻNE - Szczęście wg Yale University

Badania społeczne pokazują, że szczęśliwi ludzie spędzają więcej czasu z innymi i mają bogatszy zestaw powiązań społecznych niż nieszczęśliwi ludzie. Ale co zrobić, gdy obawa o zdrowie własne i bliskich, ogranicza podtrzymywanie więzi społecznych? Spotykasz się z barierami pozyskiwania nowych znajomości, ale przede wszystkim trudno jest Ci utrzymać kontakt ze starymi znajomymi?
czytaj więcej

JOGASUTRY PATAŃDŹALEGO - SATYA - Prawdomówność

"Kiedy jesteśmy utwierdzeni w prawdomówności, nasze myśli i słowa manifestują się bez wysiłku" - Sutra II.36 Od narodzin kształtowane jest nasze postrzeganie świata, nasiąkamy jak gąbki poglądami rodziców, nauczycieli, partnerów, prezenterów w mediach... W efekcie czasami gubimy się w tym, co rzeczywiście jest prawdą, a co naszym wdrukowanym poglądem. Tracimy czujność i nasza wewnętrzna busola zaczyna kręcić się, w poszukiwaniu właściwej drogi i prawdy.
czytaj więcej

HERBATKA? PODARUJ SOBIE ODROBINĘ PRZYJEMNOŚCI

Co może poprawić samopoczucie w jesienny dzień? Wystarczy zaparzyć herbatę z cytryną i imbirem! Jeden mały łyczek ciepłej herbaty sprawi, że od razu poczujesz się lepiej. W codziennym biegu zapominamy o małych przyjemnością, od których zależy nasze poczucie szczęścia. Do takich przyjemności należy świadome picie herbaty. Nie w biegu, nie zimnej, ale takiej pitej w fotelu, w ładnej filiżance, pachnącej świeżo wyciśniętą cytryną.
czytaj więcej

PUNKT 3 – ZAUFAJ SWOJEMU CIAŁU - Szczęście wg Yale University

W codziennym zabieganiu, my jako osoba jesteśmy bardziej swoimi myślami niż ciałem. Nasze myśli, duch i cało stają się rozłączne. Ciało zauważamy dopiero, gdy zaczyna nam coś doskwierać, np. boli łokieć, albo brzuch. Wówczas otaczamy ciało większą troską. A przecież mieszkamy w nim na co dzień, więc dlaczego przestajemy je zauważać i tak wielką uwagę kierujemy do myśli, które przecież są nienamacalne i czasami nierzeczywiste?
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X