Lido Movement Studio

Historia Lido

 

Zaczęło się od słowa „azyl”. Chciałyśmy stworzyć miejsce bezpieczne, ciepłe i przyjemne, w którym ludzie będą czuli się jak w domu. Obie z Dominiką ukończyłyśmy psychologię, więc relacje międzyludzkie i ludzkie potrzeby są dla nas niezwykle istotnym tematem. Chciałyśmy stworzyć przestrzeń, w której ludzie będą mieli szansę chociaż na chwilę się zatrzymać, odpocząć.

 

Żyjemy w czasach, w których stale gdzieś pędzimy, spieszymy się, nawet czas spotkań z bliskimi ograniczamy do minimum, bo przecież goni nas praca lub coś innego, co bez przerwy kotłuje nam się w głowach. Nie nawiązujemy już nowych relacji, bo stres, gonitwa oraz presja niekończących się obowiązków sprawia, że zamykamy się na nowe osoby.

 

Druga sprawa, że żyjemy w świecie stale brzęczących telefonów, które chcąc nie chcąc, odcinają nas od bycia „tu i teraz”, od doświadczania otaczającej nas rzeczywistości, od przeżywania chwili obecnej, co niestety również wpływa na jakość naszych relacji.


 

 

Chciałyśmy przełamać te schematy, dlatego właśnie pomysł narodził się z potrzeby dbałości o nas samych. U nas naprawdę można na chwilę uwolnić się od ciągłych wymagań, presji czy oceny. W Lido nawiązujemy nowe relacje, otwieramy się na ludzi, na rozmowę z drugim człowiekiem. To wszystko staje się zupełnie naturalne, czyli takie jak być powinno.

 

Tutaj nie ma osób anonimowych. Stworzyliśmy kącik relaksu, w którym można usiąść, nawet bez uczestnictwa w zajęciach i po prostu odpocząć, do dyspozycji są książki, hamak, poduchy i obowiązkowa ciepła zielona herbata. Czasem przychodzą osoby, które potrzebują pobyć same, siadają wygodnie w hamaku i to właśnie tam odnajdują swoją osobistą przestrzeń. To również jest zupełnie naturalne.

 

 


Często także uczestnicy zajęć przychodzą do nas z pieskami, które spokojnie odpoczywają w kąciku, co jest przez nas jak najbardziej mile widziane, ponieważ uważamy, że zwierzęta są cudownym dopełnieniem każdej przestrzeni.

 

 


 

Jako, że obie z Dominiką jesteśmy również pasjonatkami ruchu połączyłyśmy aspekt społeczny z aspektem fizycznym. Nasze Lido zaczęło się wypełniać pomysłami i rozszerzać o kolejne wizje. Nie od początku było jasne, jakiego rodzaju zajęcia będziemy mieli w swojej ofercie. Poza Acroyogą, bo to dzięki zajęciom acro trafiłyśmy na cudownych ludzi, którzy teraz również prowadzą zajęcia w Lido. Dlatego oczywistym było, że Acroyoga, która otwiera ludzi i sprawia, że przełamują swoje fizyczne, psychiczne oraz społeczne bariery, będzie bardzo istotnym elementem w naszej szkole. Później poszerzaliśmy zespół szukając odpowiednich osób. Jaki był nasz wyznacznik? Energia i autentyczność. To aspekt ludzki w tej szkole jest najważniejszy, dlatego nasz zespół to ludzie o otwartych sercach i głowach, profesjonalni i opiekuńczy, którzy do każdego z uczestników podchodzą bardzo indywidualnie.

 

 

 

Lido

 

Lido to nie jedynie szkoła jogi, ale studio ruchu, w którym staramy się otwierać ludzi na różne jego formy, gdyż uważamy, że to w gruncie rzeczy najbardziej rozwija nasz ruchowy potencjał. Dużo u nas różnorodnej praktyki jogi, movementu, pilatesu, kalisteniki, treningów wzmacniających oraz zwiększających zakresy ruchu.

 

Wszystkie zajęcia różnią się od siebie pod względem kontentu, ćwiczeń, celu czy stopnia intensywności, ale mają jeden bardzo ważny wspólny mianownik – świadomość. Lido to pracownia świadomego ruchu, w której uczymy jak kontrolować swoje ciało, staramy się je poczuć tak, żebyśmy  czuli się w nim swobodnie, naturalnie i dobrze i przede wszystkim byli w nim tu i teraz. 

 

Jesteśmy kreatywną przestrzenią, dlatego nie brakuje u nas również weekendowych warsztatów i tutaj tak naprawdę nie ograniczamy się niczym. Idea jest taka, że zapraszamy do nas ciekawe osoby, które mogą coś inspirującego przekazać innym, czegoś nauczyć lub w czymś doradzić. Często są to warsztaty ruchowe, ale także koncerty, muzykoterapia, prelekcje, ruszyłyśmy także z nowym projektem cyklicznych spotkań w kręgu połączonych z warsztatami dla kobiet.


 

W obecnej sytuacji prowadzimy także zajęcia transmitowane na żywo, tak by każdy mógł  w swoim domowym zaciszu z nami praktykować.   

 

Dla kogo jest Lido?

 

Dla wszystkich. Dla każdego, kto chciałby poczuć się dobrze w swoim ciele. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, płci, blokad w ciele, ograniczeń w głowie – wszystkich, bez wyjątku.

 

Dlatego, jeżeli czytasz te słowa i nie czujesz się gotowy lub masz jakieś obawy, wątpliwości, po prostu odwiedź nas i napij się z nami herbaty lub napisz do nas – przegadamy to.

 

 


 

Zapraszamy na nasze zajęcia online >> 

 

 


KONTAKT

 

Lido Movement Studio

ul Wólczańska 66
90-516 Łódź
515 499 031

Profil na Facebook: www.facebook.com/lido.movement

 


 

Polecane artykuły

Ashtanga Yoga - Historia powstania

Jak głosi historia, System Ashtanga Yogi został zrekonstruowany na podstawie tajemniczych manuskryptów Yoga Korunta, opracowanych 5000 lat temu na liściach palmowych. Materiały zostały odkryte w latach 1930 przez Tirumalai Krishnamacharya w the National Archives w Indiach.
czytaj więcej

Drishti, czyli na co patrzeć w asanie

Drishti to technika koncentracji na określonym punkcie w przestrzeni lub punkcie na ciele praktykującego asanę. Koncentracja skierowana jest do wewnątrz, przynosząc jednocześnie głębszą świadomość danego momentu. Występuje dziewięć miejsc, które stosowane są w praktyce asan - Nava Drishti.
czytaj więcej

Książka o yodze, autoryzowana przez rząd indyjski

Z każdej podróży staramy się przywieźć nową porcję wiedzy. Yaga w tym zakresie jest maniakiem książkowym. Jeśli jesteście sobie w stanie wyobrazić bibliotekę z kilkoma setkami książek o yodze z całego świata, to ona taką kolekcję ma. Dziś podzieli się opinią na temat książki, którą przywiozła z Indii i która tylko w Indiach jest dostępna: Certyfication of Yoga. Professionals Official Guidebook. Government of India.
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X