Vrksasana - Pozycja drzewa

Stań się drzewem. Najpierw wyobraź to sobie, a potem spróbuj wejść do pozycji drzewa. Czasami jest to łatwiej powiedzieć, niż zrobić, bo asana wymaga od Ciebie umiejętności balansowania. Pomyśl o swoim ulubionym drzewie. Wyobraź sobie, że jesteś tym drzewem i ucieleśniasz wszystkie jego dobre cechy.

 

 

Ania Wolska z Urban Yoga opowiada o najważniejszych elementach Vrksasana - Pozycja Drzewa.

Pamiętaj, by z wrażliwością i humorem podejść do tej asany.

 

Serdeczne podziękowania dla LIDO Movement Studio w Łodzi, które użyczyło nam swoich pięknych przestrzeni studia do przygotowania tego materiału wideo.

 

Polecane artykuły

Suria Namaskar - Powitanie Słońca według mitologii hinduistycznej

Suria Namaskar w Hatha Yoga jest jedną z podstawowych i najważniejszych sekwencji, wykorzystywanych w na początku praktyki do rozgrzania ciała przed kolejnymi asanami. W według wierzeń Buddyzmu Bóg Słońca (Sun God = Surya) przedstawiany jest z żonami lub łuczniczkami po bokach. Siedzi w powozie zaprzęgniętym w siedem rumaków, symbolizujących 7 dni tygodnia. Każde 12 kół w powozie reprezentuje dwanaście miesięcy w roku. Według hinduskich mitów Bóg Surya nauczał Boga Hanumana (Bóg Małpa).
czytaj więcej

Yogic Life Styl

Decydując się na podążanie drogą yogi, godzisz się również na przestrzeganie zasad yogicznego stylu życia, który daje balans w codzienności życia. Jak więc wygląda yogiczny styl życia?
czytaj więcej

Drishti, czyli na co patrzeć w asanie

Drishti to technika koncentracji na określonym punkcie w przestrzeni lub punkcie na ciele praktykującego asanę. Koncentracja skierowana jest do wewnątrz, przynosząc jednocześnie głębszą świadomość danego momentu. Występuje dziewięć miejsc, które stosowane są w praktyce asan - Nava Drishti.
czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X